Головна » 2017 » Березень » 14 » Оберігаймо світ первоцвітів
Оберігаймо світ первоцвітів

Робота в рамках   проекту  з екологічного виховання  продовжується. І ми хочемо розповісти та поділитися цікавою  інформацією, яка на наш погляд дуже актуальна  в  сьогоденні.   Так  учні  6-А класу  Новоселицької  гімназії 14 березня 2017 року   провели виховну справу «Оберігаймо світ  первоцвітів»,  метою якою було спрямовувати  дітей   на вивчення навколишнього світу; заохочувати їх  до збереження первоцвітів, до природоохоронної роботи; виховувати любов до природи рідного краю,   дбайливо   ставитися  до рідкісних рослин.  Під час години спілкування  група  учнів  «Екскурсоводів –екологів»   розповідали про первоцвіти, про їх значення в Храмі Природи  та необхідність  їх  збереження.   Нам повезло в тому,  що пора року весна допомагає   розповісти  про проблеми природи,  про її крик душі та про повагу до неї. Куди б ви не пішли на лоно природи:  чи то в ліс, чи на галявину,  поле,- скрізь    нас  привітно зустрічають  усмішки рідної землі - чарівні квіти. Які  ж  вони різні!  Їх кольори ввібрали всі барви веселки, утворюючи суцільний кольоровий килим. Ще лежить  повсюди сніг, але вже видніються перші паростки весни. Це – первоцвіти:   весняні квітучі рослини, яких, на жаль, з кожним роком стає все менше і менше. Мало  хто може втриматися  від  спокуси   принести весняний букет додому чи навіть заробити на ньому гроші . Нам довелося спостерігати цю картину навіть у нашому місті, напередодні свята 8 Березня.   Причиною такої споживацької поведінки людей є брак екологічної культури та низька свідомість. Серед зникаючих видів багато рослин, які мають народно-господарське значення: використовуються  у медицині, харчуванні та побуті, а також занесені  до Червоної книги України. Та навіть незважаючи на лікувальні та харчові властивості багатьох рослин, ми не маємо права їх зривати, бо  тим самим порушуємо природний стан популяцій. Деякі екземпляри цінних рослин можна культивувати на присадибних  ділянках, але насіння потрібно придбати в спеціалізованих магазинах чи зелених господарствах.   Зникають цінні екземпляри раритетних рослин з Храму Природи.  А вони є неоціненним скарбом, дарунком Творця  людині. Чи   маємо ми право  знищувати те, що створене не нами і тим  самим позбавляти нащадків унікальних вікових шедеврів природи?  Тому на кожному  з  нас  лежить відповідальність за раціональне  та бережливе   ставлення до рідкісних та зникаючих рослин.  Продавці   первоцвітів   порушують   закони України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього середовища України».   Порушників карають штрафами. Штраф за  кожну зірвану квіточку від 55 гривень до 550 гривень.  А ще ми дізналися із засобів масової інформації,  що  ці всі первоцвіти ,  зі слів завідуючого кафедри ботаніки, лісового і садового господарства інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ   --  професора Іллі Чорнея,  рослини занесені не тільки до Червоної книги України, а й до Європейського Червоного списку.  То ж  давайте задумаємося над тим,   що ми з вами робимо. Адже, може статися так, що з певним часом вони можуть зникнути   з лиця  Землі  й наші нащадки  вже не побачать такої   Краси Природи.   І на завершення виховної справи  учні   виявили  бажання намалювати первоцвіти  такими,  якими вони  їх  бачили в звичайних природних  умовах.

Отож, звертаюсь до вас, мої діти.

Навесні знов землю вкриють квіти.

Зачарують своїм дивним цвітом

Тендітні й беззахисні первоцвіти.

Приходьте у ліс красою милуватись,

Про природу більше дізнаватись.

Але нехай завжди пам'ятає людина,

Що треба оберігати рідкісні рослини.

А вам на добру згадку, любі діти,

Залишиться пам'ятка про першоцвіти.

В. Чала

Пам’ятайте, зберігаючи життя квітам, ми прикрашаємо і зберігаємо своє! Бережіть  неповторну  українську природу!

Учні 6-А класу  та класний керівник

Дідух-Бойчук  Тетяна Георгіївна