Головна » 2017 » Лютий » 9 » Червона книга України
Червона книга України

Більшість людей нашої планети знає, що таке "Червона книга", але лише деякі з них зазирають в проблеми, які відкриваються з кожною її сторінкою.

Ми повинні пам'ятати  про те, що людина - це не головна істота на всій земній кулі, це лише  істота мисляча, яка є однією з гілок великого дерева під назвою "життя". Ми маємо все, щоб замислитись над життям, і в нашому випадку не тільки над своїм.  Життя всього живого на планеті залежить від нас,-  такими словами  07 лютого 2017 року в  6-А класі Новоселицької гімназії  розпочалася виховна справа «Червона  книга України»  в рамках загальношкільного проекту «Крок до зірок» з екологічного виховання  з метою   узагальнити  знання учнів про значення природи у житті людей та їх вплив на навколишнє середовище, розкрити значення природоохоронної роботи у нашій країні, підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства; познайомити з Червоною книгою України, розкрити таємницю кольорових сторінок Червоної книги; виховувати любов та бережливе ставлення  до природи,  розвивати спостережливість за навколишнім світом флори та фауни. До співпраці на годину спілкування запросили вчителя  біології та заступника директора з виховної роботи – Альону Вікторівну Басарабу, яка  дуже зацікавила учнів, прийшовши до них не з порожніми руками, а принесла примірники Червоної книги України,  про що саме йшла мова на заході класу. Вчитель біології розповіла,  що  Червона книга – це список рідкісних видів тварин та рослин, які перебувають під загрозою зникнення, коли вперше людям довелося перегорнути цікаві сторінки життя тієї чи іншої тварини чи рослини.  Вперше Червона книга  видана в 1980 році. Вона Червона тому, що червоний колір – це сигнал, який попереджає про небезпеку, що нависла над великим   багатством природи.
Учні також підтримували розповідь  вчителя своїми знаннями, адже вже неодноразово побувавши  на екскурсіях в мальовничих куточках нашого краю та Карпат  бачили  і рослини, і тварини, які занесені до Червоної книги України: сон-траву, первоцвіт, підсніжник, оленя, бурого ведмедя, саламандру та беркута.     Безушка О., Кіореску К., Семьон І. та Горда А.  продемонстрували презентації , які підготували до години спілкування.  Приємно було чути  те , що учні  в своїх роботах особливу увагу приділили  законодавчим моментам  природоохоронного законодавства України. А саме: «Про природно-заповідний фонд України», «Про тваринний світ», «Про охорону рослин», «Про Червону книгу України», «Про карантинні рослини», Лісовий кодекс  України, Водний кодекс  України та Земельний кодекс України, яких слід дотримуватися  в повсякденному житті. А за злочин проти природи передбачена кримінальна відповідальність за статтею 248 Кримінального кодексу України.

Отже  діти прийшли до висновку , що Червона книга України – це основний  державний документ, який містить перелік рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу  у межах території України, її континентального  шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також  узагальнені  відомості про сучасний стан цих видів тваринного і рослинного світу та заходи щодо їх збереження і відтворення.

То ж давайте задумаємося над тим, щоби чорних траурних сторінок в цій книзі не збільшувалось, а зелених - ставало якомога більше. Любіть та оберігайте  Природу!

Т.Г.Дідух-Бойчук - класний керівник 6-А класу

Більше фото тут: https://vk.com/album-66686496_241830342