Головна » 2017 » Січень » 23 » День Соборності
14:50
День Соборності

16.01.2017 р. у 1 – А класі відбулася година спілкування на тему «День Соборності України». Учні ознайомилися із словом «соборність», яке включає в себе значення єдності і згуртованості. Дізналися, що 22 січня 1919 р. у Києві на площі перед Святою Софією в будинку міської опери було проголошено Акт воз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Соборність та Свобода Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер.

З 1990 р. було встановлено державне свято – День Соборності України, який щороку відзначаємо.

С.І. Волканеско - класний керівник 1 – А класу

19.01. 2017 р. учні 1-Б класу відвідали Новоселицьку центральну районну бібліотеку. Працівники бібліотеки радо зустріли школярів. Апопій М.І. провела екскурсію, ознайомила з виставкою, яка присвячена  дню Соборності України та провела бесіду з елементами вікторини про цю історичну подію. Метою бесіди було поглибити знання учнів про історію виникнення свята, ознайомити з цікавими фактами про Україну. Особливо сподобалась учням вікторина. Першокласники відповідали на запитання, розказували вірші про рідний край, згадали імена  видатних українців.

Л.І. Мельничук - класний керівник 1-Б класу

До Дня Соборності в 2-А класі Новоселицької гімназії було проведено виховну справу. З учнями провели  бесіду про історію УНР та ЗУНР. А також дізнались. Учні зрозуміли, за що боролись наші предки та значення нашої незалежності в наш час.

І.О. Унгурян – класний керівник 2-А класу

«Возз’єднались в ті далекії роки Наші предки на віки»   

18.01.2017 р. Під такою назвою учні 2-Б класу провели усний журнал, присвячений Дню Соборності та Свободи України, гортаючи  сторінки життя нашої держави:

І. Сторінки історії України.

ІІ. Державні символи України.

ІІІ. Народні Символи України.

IV. Мій край - моя історія жива, боротьба українського народу за соборність.

Завдяки цікавій формі заняття другокласники поглибили свої знання про історію виникнення свята Соборності України, пригадали ст. 20 Конституції України,  ознайомилися з цікавими фактами про Україну. Перегорнувши останню сторінку, учні закріпили  почуте у вікторині, яка завершила усний журнал.

Н.М. Бальон – класний керівник 2-Б класу

«Україна соборна і незалежна »

«Наш клас – родина дружна і єдина,

Цікава, неповторна, гомінка,

Ми – часточка маленька України,

Ми річечка, а Україна – це ріка.

Нехай же наша дружная сім’я

На повний голос скаже:

«Так, це я - громадянин великої країни, ім’я якої – славна Україна!»

        Такими словами 19.01.2017 року, напередодні державного свята Дня Соборності України, в 2-В класі розпочалася бесіда на тему «Україна соборна і незалежна ».

          Метою цього заходу було: ознайомити учнів  із історичними подіями, які відбувалися в Україні в далекому 1919 році та нелегким  шляхом утворення єдиної держави; розкрити значення слів: «соборність», «демократія», «революція», «злука»; прищеплювати шанобливе ставлення до нетлінних духовних скарбниць народу, повагу до національних символів, традицій, оберегів;  виховувати в учнів почуття патріотизму, національної свідомості, любові до рідного краю.

        Під час бесіди учні прослухали розповідь вчителя про деякі історичні факти  та  події, які знаменували собою початок нової ери в історії нашої держави, повторили державні та народні символи України, а також  мали змогу прослухати аудіозапис пісні «Україна» Т. Петриненка.  

        Такі заходи вчать дітей  бути  гідними своїх предків, любити рідну землю, берегти її мир і спокій, волю і незалежність, поважати  свій народ і пам’ятати його складну і нелегку  історію.

О.В. Сірякова - ласний керівник  2-В класу

У 3-А класі пройшли години спілкування «Моя Батьківщина - Україна», «День Соборності України".                  

Мета  - поглибити знання учнів про історичне минуле нашої держави; формувати національну свідомість школярів, виховувати патріотів рідної держави.

         Діти урочисто прослухали  Гімн нашої держави, слухали вірші про соборність України, співали пісні про Україну,  рідний край.

Учні переглянули презентацію «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

Г.О. Горбатюк – класний керівник 3-А класу

18 січня в 3-Б класі проведено виховну справу « День Соборності України».

22 січня 2015 року в Україні відзначається 98-ма річниця ухвалення Універсалу Директорії про Злуку Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину державу. Ця подія увійшла в історію як День Соборності України, що уособлює віковічні прагнення нашого народу до об’єднаності, цілісності та неподільності.

Під час заходу діти із цікавістю слухали про історичні витоки державного свята, активно пояснювали своє власне бачення єдності, об'єднання, патріотизму та любові не лише до власної землі, але і до мови. Третьокласники не тільки прослухали історію виникнення свята Соборності України, а й ознайомились з історичними фактами про Україну, якi повiдомили учнi 9-го класу, проглянули цікаву тематичну слайд - презентацію . 20 січня проведено бібліотечний урок на тему « Україна – соборна держава»

I.I. Чебан - класний керiвник 

День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.Цей пам ятний день указом президента затверджено як національне свято.

З метою національно-патріотичного виховання в початковій школі 18-20січня 2017 року були проведені виховна година, інформаційно-просвітницькі години.

Так,18 січня, у 3-В класі пройшла виховна година «Україна-Соборна держава», на якій учні читали патріотичні вірші, заспівали гімн України ,продивились відео презентацію про історію виникнення свята.Метою виховного заходу є ознайомлення  учнів з історією Дня Соборності та поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення, виховання національної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу;розвивати повагу до рідної землі, історичного минулого нашої країни; виховувати патріотизм, глибоку повагу та любов до Батькiвщини, пробудити почуття національної гідності, показати єдність всіх куточків України.

 19 січня досить цікаво було  прослухати міні-лекцію учнів    старших класів , які прийшли з цікавою інформацією до цього свята.

20 січня  перший урок було розпочато з зустрічі з бібліотекарем районної бібліотеки,яка провела досить цікавий урок-подорож у минуле нашої країни. . На уроці було затишно, серця кожного з присутніх бились в унісон, кожен учень відчув себе частиною великого українського народу. Діти з захопленням слухали та подякували за цікавий урок гучними оплесками.

І.І. Алтухова - класний керівник 3-В класу

19 січня в 4-А класі проходили заходи до Дня соборності України: виховна година , тематичні виставки художньої літератури та малюнків школярів. В умовах сучасної школи повністю виправдовує себе й така форма роботи як мобільна ініціативна група. На цей раз до її складу увійшли дівчата. Метою їх виступу було поглиблення знань про історичне минуле нашої держави, формування національної свідомості, виховання почуття патріотизму. В своєму виступі дівчата продемонстрували презентацію «Україна Соборна». Учасницям ініціативної групи вдалося поглибити знання учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомити з цікавими фактами про Україну. Дівчата намагалися викликати інтерес до вивчення історії України, допомогти кожному учню усвідомити те, що лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети - побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.

Е.І. Куті – класний керівник 4-А класу

           «Україна – єдина соборна держава»

         День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня  в день проголошення Акту  возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України  в 4-Б класі організовано та проведено   урок - пам’яті «Україна – єдина соборна держава»;

Перед учнями  виступила  лекторська група , яка у цікавій формі розповіла  про  урочистий Акт Злуки, який розпочався 22 січня 1919 р. о 12.00 на Софіївському майдані, де зібралися десятки тисяч киян і  видатних державних діячів.

Переглянули  відео кліп  « Україна  в нас  єдина»

Учні створили «живий ланцюг» як символ  духовної  єдності  українців, як  запоруку існування   єдиної , Соборної  України.

Л. П. Кодряну -  класний  керівник 4-Б класу

Лунає пісня солов’їна

І вітер віє степовий.

 Моя соборна Україна

Знов зустрічає день новий.

18 січня 2017 року в рамках відзначення Дня Соборності України в  5-А класі була проведена виховна справа на тему: «В єдності – наша сила». Метою якої було: познайомити учнів з історією виникнення свята Соборності України; ознайомити учнів з цікавими фактами про Україну; виховувати національну свідомість та почуття гідності бути громадянином України, любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасності; викликати інтерес до вивчення історії України.

Спочатку діти здійснили екскурсію в далеке минуле, згадали про історію цього державного свята, розглянули старі чорно – білі світлини, датовані 1918 – 1919 роками. Також п’ятикласники з цікавістю переглянули презентацію «22 січня – День Соборності України», під час якої мали змогу поспілкуватися, продекламувати вірші про Україну, довести до однокласників свої власні думки та міркування щодо подій, які стосуються Дня Соборності. Насамкінець, учні символічно висловили своє бажання бачити Україну вільною, незалежною, єдиною і соборною.

О.Б. Петрова – класний керівник 5-А класу

ДВАДЦЯТЬ ДРУГЕ СІЧНЯ

Нам сестричка нині розказала,
Що колись давно (я добре знаю) —
У зимовий ранок засіяло
Сонце волі у моєму Краю.

Вийшли люди на майдан Софії,
Де колись лунала княжа слава
Хтось сказав: "Сповнились ваші мрії!
Україна вільна вже Держава!"

Хтось сказав, і всі почули люди,
З Києва аж по самі Карпати:
"Україна є, була і буде!
Вже її нікому не здолати!"

Нам сестричка розказала нині,
І сама я це вже добре знаю:
Знов прийде чарівна ця хвилина
В Українському моєму Краю.

Як тоді, зійдуться ранком люди,
Пролунають знов слова палкії,
Запанує наша воля всюди
І заграє грімко дзвін Софії!

Леся Храплива-Щур

18 січня 2017 року в рамках відзначення Дня Соборності України в  9-А та 5-Б класах була проведена виховна справа на тему: «Возз’єднались в ті далекії роки, наші предки на віки!».

22 січня відзначається День соборності України. У цей день у 1919 році було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Офіційно в Україні День соборності відзначали з 1999 року, передає УНН.

У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. —прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Традиційно наймасштабніші святкування проходять в Києві на Софійській площі, де і був підписаний акт злуки УНР і ЗУНР.

Також на мосту Патона в Києві вже кілька років поспіль організовують масову акцію: два береги Дніпра з’єднує живий ланцюг. Учасники заходу розгорнуто 30-метровий державний прапор. 22 січня 2017 року тут буде організовано 10-ий ювілейний “Живий ланцюг Соборності”, і організатори закликають приєднатися до акції мешканців інших міст України.

С.В. Кірка, А.М. Ковдриш – класні керівники 5-Б та 9-А класів

17 січня 2017 року напередодні свята – Дня Соборності України, учнями 6-А та 8-А класів Новоселицької гімназії було проведено виховний захід з метою поглибити знання учнів про історію виникнення цього свята – свята Соборності України, пригадати статтю 20 Конституції України, розповісти про цікаві факти тієї держави, яка формувалася в той час , викликати інтерес  до вивчення історії України, виховувати патріотичні почуття та повагу до державної символіки.

Присутня на заході вчитель історії Владимирська Раїса Феодосіївна розповіла  про історичні факти створення, формування нашої держави.           Роз’яснила учням значення термінів стосовно державності та соборності, відповідала на задані по даній темі запитання.

На завершення заходу учням   була продемонстрована презентація з метою закріплення отриманої інформації про одну із важливих дат в історії нашої країни. Офіційно в Україні День Соборності  відзначається  з 1999 року.

 У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

А ніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край,

Нема без кореня рослини,

А вас, людей, без Батьківщини.

Т.Г. Дідух-Бойчук, К. А. Падурі - класні керівники

6-А та 8-А класів

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

         З метою  формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України 18 січня 2017 року в 6-Б класі проведено виховну справу «Україна – єдина Соборна держава». Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

            В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшло 9 українських губерній.

           Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 10 листопада того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.

           Урочистий Акт Злуки розпочався 22 січня 1919р. о 12.00 на Софіївському майдані, де зібралися десятки тисяч киян. В присутності іноземних дипломантів держсекретар Л. Цегельський передав голові Директорії В. Винниченкові Грамоту-ухвалу УНР. Було зачитано універсал, в якому проголошено про з'єднання Західно - Української Народної Республіки з Українською (Придніпрянською) Народною Республікою в одну суверенну Народну Республіку. Від нині злилися в одно Галичина, Буковина, Закарпаття, Придніпрянська Україна в одну Велику Україну.

            На жаль, це об’єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав. А методи, якими було здійснене нове об’єднання “сходу” і “заходу” в 1939 році, полишили в думах мільйонів українців    незагоєні рани.

           Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної Соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме 21 січня 1990 р., став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

           Під час заходу  діти мали змогу поділитися своїми презентаціями на тему: «Соборність України: від ідеї до сьогодення», прийняли участь у конкурсі малюнку «Соборна Україна–  це значить, що наша Держава – єдина!», провели вікторину «Соборність в душах, єдність у серцях, а сила в знаннях». Наприкінці виховної справи учнями був проведений флеш-моб «В єдності-ми сила!»

Я.В. Дисар - класний керівник 6-Б класу 

Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з учнями  та модернізації навчально-виховного процесу.

Тому національно-патріотичне виховання учнів – важлива складова формування свідомої розвиненої особистості, яка здатна переосмислити уроки минулого, сприяти формуванню сучасного позитивного іміджу країни, знати та вивчати історію свого краю. Враховуючи особливості поточного навчального року, суспільно-політичні умови, в яких перебуває наша держава, виховання свідомих громадян своєї країни, формування у них почуття національної гідності та патріотизму, відповідальності за майбутнє України, ознайомлення з прикладами відданого служіння своєму народу набуває першочергового значення для кожного вчителя.

На виконання річного плану роботи закладу на 2016/2017 рік, з метою консолідації українського суспільства, зміцнення єдності народу навколо ідеї соборності української держави, утвердження ідеалів свободи і демократії, виховання в молодого покоління почуття національної гідності, у зв’язку з відзначенням 22 січня 2017 року Дня Соборності та Свободи України у 6 В класі відбулася виховна справа на цю тему. Учні мали змогу ознайомитись з історією свята, Конституцією України, розглянувши деякі статті, прийняли активну участь у вікторині.

Р.Г. Одажіу – класний керівник 6-В класу

22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. В часи феодального роздроблення земель Київської Русі заклики до спільних дій окремих князів супроводжували літописний період української історії. Образ скривдженої України та православної віри, необхідність її оборони надихав козацькі полки Богдана Хмельницького. В народній пісенній та епічній творчості сакральна Україна завжди уявлялась як єдине тіло від Сяну до Дону.

Прикметно, що день Соборності припадає на період великої радості від Різдва Христового, радості людини , що благоговіє перед таїною Спасіння, переживає чудо великого оновлення. Утвердження єдності народу у соборній державі, чуття великої родини як у далекому 1919, так і сьогодні завжди було і є чудом оновлення.

Згідно з планом роботи навчального закладу до Дня Соборності України учні 7-А та 7-Б класів нашої школи відвідали виставку у шкільній бібліотеці присвячену Дню Соборності України. Споглядаючи виставку, діти прослухали доповідь про значущість цього свята. Відбулася спільна година спілкування і переглянули документальний фільм «Єдина Соборна Україна». Учні висловлювали свої думки щодо здійснення мрії українського народу про Незалежну, Соборну національну державу, про майбутнє об'єднаної України, яку розбудовувати молодому поколінню патріотів своєї держави.

Прикметно, що день Соборності припадає на період великої радості від Різдва Христового, радості людини , що благоговіє перед таїною Спасіння, переживає чудо великого оновлення. Утвердження єдності народу у соборній державі, чуття великої родини як у далекому 1919, так і сьогодні завжди було і є чудом оновлення.

Л.П. Лютик, С.О. Блейбер – класні керівники

7-А та 7-Б класів

Всім серцем любіть Україну свою,

                                                                           І вічні ми будемо з нею.

В. Сосюра

В історії становлення державності українського народу знаходиться чимало важких сторінок міжусобних чвар, завоювань і сусідських воєн. Територіальні межі не раз переглядалися і переписувалися більш сильними союзниками чи сусідами, і сьогодні в країні знову назріває розкол. День Соборності України – це привід залишити зброю, сісти за стіл переговорів і піти мирним шляхом за допомогою вирішення існуючих проблем, «не виносячи сварок з хати», а точніше кажучи, не руйнуючи свою державу і не вбиваючи один одного.

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність.

З метою виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини 18 січня у 8-Б класі відбулася година спілкування на тему: «Ти громадянин України». Учні пригадали історію свята: початки ідеї соборності, підготовку Акту злуки, проголошення злуки, а також переглянули презентацію присвячену даному святу. 

Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Порозуміння між людьми. І часточка надії і віри у майбутнє.

Отже віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

С.Д. Козак – класний керівник 8-Б класу

Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з учнями  та модернізації навчально-виховного процесу.

Тому національно-патріотичне виховання учнів – важлива складова формування свідомої розвиненої особистості, яка здатна переосмислити уроки минулого, сприяти формуванню сучасного позитивного іміджу країни, знати та вивчати історію свого краю. 

Відповідно до методичних рекомендацій з патріотичного виховання (Лист МОН України від 27.11.2014р.№ 1/9-61) та відзначення Соборності України, 18 січня, у 9 – Б класі Новоселицької гімназії було проведено виховну справу до Дня Соборності України. Діти із задоволенням та цікавістю прослухали лекцію від вчителя історії Пивнюк Г. В. про день злуки ЗУНР і УНР 1918 року,  поглибили свої знання про події Української революції 1917 – 1921 років як важливого досвіду державотворення. Метою виховної справи було виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Ніби звертаючись до нас, один з творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР Лонгін Цегельський говорив про день 22 січня: "Це така дата, що її виучувати будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі". Його слова стали справді пророчими.

Здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дiдiв; справу боротьби за Українську державу.

Н.О. Підлісна - класний керівник 9-Б класу     

20 січня до Дня Соборності України у 11 класі відбувся виховний захід з метою виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, формування рис громадянина Української держави; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Учні ознайомилися з iсторичним фактом злуки українського народу,

його значенням.  На захід було запрошено працівників районної бібліотеки, які підготували для учнів книжкову виставку та провели вікторину на знання Державних символів України.

І.П. Томулець- класний керівник 11 класу

Також ШДОГ «ОЛІМПІЯ» проведино загально шкільну лінійку « День злуки – символ єдності України», радіолінійка «Великі творці Соборності».    

Цернт ВР Новоселицької гімназії

Більше фото тут: https://vk.com/album-66686496_241203327

Категорія: Виховний простір | Переглядів: 251 | Додав: serj2993
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]