Головна » 2017 » Травень » 5 » «Рости, моє деревце, з міцного коріння»
«Рости, моє деревце, з міцного коріння»

Презентація проекту 2-Б класу

«Рости, моє деревце, з міцного коріння»

З давніх – давен існувала така традиція: кожен повинен знати свій рід до сьомого коліна поіменно. З кожним членом роду були пов’язані цікаві історії, події, чим більше людина знала про свій рід, тим довше жила пам'ять про померлих родичів, тим більше берегли і підтримували живих. Тож у нас, українців, завжди існував дуже тісний зв'язок між поколіннями. Особливо важливими для нас, майбутнього покоління, є знання  історії свого роду, яку можна відтворити у родинному дереві.  «Генеалогічне дерево» або  «родовід»    є найбільш поширеним  графічним представленням тісного зв'язку між поколіннями, символом життя людини.

Завершенням другого (ІІ семестр) класного проекту за темою  «Родинне дерево» у 2-Б стала виставка родинних дерев «Рости, моє деревце, з міцного коріння»,  метою якої було узагальнити знання про родинні відносини, про родовідне древо,  знання традицій українського народу, виховувати повагу до народних  та сімейних традицій, прагнення зберігати та збагачувати їх.  У роботі над проектом слід відзначити. Що всі творчі групи відмінно впоралися із поставленими завданнями: «Дослідники» оформили буклет про способи виготовлення родинних дерев, «Дизайнери» виготовили родинне дерево класу – картину, оформили альбом родинних дерев та прикрасили сцену до свята, «Сценаристи» разом з керівником та консультантами проекту Нантой Д.К. та Гордою Н.А.підготували і провели родинне свято - презентацію проекту  «Рости, моє деревце, з міцного коріння»

Учнівські родини дуже відповідально готувалися до свята: вивчали  історію свого роду та  виготовляли родовідне  дерево своєї сімї за власними ескізами.  На виставці було представлено 22 родинних дерева. 5 робіт учнів 2-Б класу, виготовлених власними руками  у різних техніках ( Богдана Боднарюка, Габи Нікіти, Катерини Бурлаки та Катерини Косевич ) прикрасили   шкільну  виставку-конкурс «Галерея мистецтв». Родинне дерево класу було відібрано на обласний етап цієї виставки. Роман Гортопан представив своє дерево на обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!»

Всі учасники виставки були нагороджені грамотами за участь та активну участь у проекті. А також подякою відзначена голова батьківського комітату класу Боднарюк Людмила, яка активно допомагала у роботі над проектом.

Діти з гордістю продемонстрували у виступі та у своїх роботах, що людина не приходить у світ нізвідки. Вона завжди є гілочкою на великому дереві свого роду, який сягає корінням углиб віків, до найдавніших предків, а кроною тягнеться у майбутнє. Такими проникливими словами завершилося представлення проекту:

Людське безсмертя з роду і до роду

Увись росте з коріння родоводу.

І тільки той, у кого серце чуле,

Хто знає, береже минуле

І вміє шанувать сучасне, -