Головна » 2017 » Березень » 14 » Т.Г.Шевченко – великий син України
20:57
Т.Г.Шевченко – великий син України

        Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У день народження Т. Шевченка дорослі і діти йдуть до його пам’ятника, щоб поставити свічку, покласти квіти, почитати його вірші, поспівати пісні, вшанувати великого Кобзаря.

   Так, учні 6-А класу Новоселицької гімназії   09 березня 2017 року  вирішили долучитися до шевченківських днів, провівши виховну справу «Т.Г. Шевченко – великий син України». Метою заходу було більше   розширити знання дітей про життя і творчість Т.Г. Шевченка; сприяти вихованню національної самосвідомості учнів; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання більше читати твори Тараса Шевченка; збагачувати  свій словниковий запас; розвивати творчі здібності дітей; виховувати любов до національної культури, прагнення бути справжніми українцями; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка. Учні читали вірші напам’ять, розповідали про цікаві факти життя українського генія, також долучилися до флешмобу,  присвяченому творчості Великого Кобзаря. Всі свої вірші Шевченко писав чарівною, барвистою українською мовою, близькою до народної, тому вірші  його легко читати і запам’ятовувати. Вітер, сонце, зорі, дерева – все оживає у віршах поета. Т.Шевченко залишив нам заповіт: «Учитесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». 

Ми шануємо пам'ять поета. Волею історії він ніби ототожнений з Україною, представляє нас, українців, народам світу. Він є нашою гордістю, честю і славою. І нам, і дорослим, і малим, потрібно знати його твори, його біографію. Ми називаємо його  Великим  Кобзарем. Пам'ять про Т. Г. Шевченка живе в серцях людських. Його іменем названі вулиці, театри, школи. Пам'ятники Шевченку встановлені в багатьох містах України, у далекій Канаді, Угорщині, США, Франції, Парагваї, Білорусії, і у нашому місті також.

                                                                               Він був сином мужика –
                                                                             і став володарем у царстві духа.

                                                                    Він був кріпаком - і став велетнем

у царстві людської культури.
                                                                               Він був самоуком – і вказав            

    нові, світлі і вільні шляхи професорам
                                                       і книжним ученим.                                                                                                                І.Франко.

Т.Г. Дідух-Бойчук

 класний керівник 6-А класу

Категорія: Виховний простір | Переглядів: 64 | Додав: serj2993
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]