Головна » 2017 » Березень » 30 » Тиждень екології
13:55
Тиждень екології

Зупинися, людино, на мить …

І відчуй, як планеті болить.

Як із серця крик вирина –

Зупинися, ЗЕМЛЯ в нас одна!

 

Як у серці тліє любов,

Щоб колись розгорітися знов.

Зупинися людино на мить …

І відчуй… Як планеті болить…

Н.Красоткіна    

20-25 березня 2017 року в Новоселицькій гімназії було проведено тиждень

екології в рамках загальношкільного проекту «Крок до зірок», метою якого було ознайомити учнів із проблемами людства ХХІ сторіччя; розвивати пізнавальний інтерес до екології  як науки про живу природу, вміння вболівати за навколишній світ; допомогти усвідомити, що кожна людина несе персональну відповідальність за майбутнє; формувати  екологічний світогляд  та  екологічну  культуру  дітей; виховувати  в  учнів свідоме  та дбайливе   ставлення до свого життя та здоров’я, любов і повагу до природи, шанобливе ставлення до планети Земля.

До проведення  заходів  учням заздалегідь були роздані  завдання і кожен клас працював над ними. Тиждень розпочався з   перегляду відеоролика «Крик Землі» на загальношкільній лінійці. Наступного дня відбулася радіолінійка для учнів  5-11 класів  на тему «Цікаві факти  про екологію». Виставку   стінгазет «Земля – наш дім»  підготували учні 7-их класів, «Видатні  вчені- екологи»  - учні 8 класів. Оглядові  екскурсії до  кабінету біології провели учні 6-их класів. Також розповсюдження листівок «Збережемо первоцвіти!» - ще раз наштовхнуло  на те, що слід пам’ятати про збереження навколишнього  світу, нашої природи.  А на завершення тижня екології було проведено інтелектуальну гру «Найрозумніший» для учнів 5-6 класів. Конкурс був дуже захоплюючий: потрібно було відповісти на поставлені запитання, відгадати загадку, знайти зайву рослину чи тварину, скласти пазли, і найголовніше  , намалювати міні- проект і захистити його. Перемогу здобули всі: ІІІ місце – 6-В та 5-Б класи;  ІІ – 6- А та 5-А класи  та найкращими знавцями конкурсу стали учні 6-Б класу.  Слід зазначити , що всі заходи під  час тижня екології дітям були дуже цікаві  та пізнавальні, а головне -- вони побачили та зрозуміли , в якому стані знаходиться наша планета Земля сьогодні…

   Зараз вже складно знайти людину,  яка  хоча б раз в житті не задумувалась про екологію. Скрізь і всюди ми стикаємося із закликами бути більш відповідальними і свідомими. Наведемо кілька цікавих фактів і рішень, які відбуваються в світі екології.

10 місце. Місто без автомобілів
Швейцарське маленьке містечко Церматт закрите для автомобілів з вихлопом. По ньому можна пересуватися тільки на велосипеді, гужовому транспорті або електромобілі. Тим часом, середньостатистичний автомобіль виробляє близько півкілограма газоподібних відходів на кожні сорок кілометрів шляху.
9 місце. Викиди від Інтернету
. На пересилку спаму щорічно витрачається 33 мільярдів кВт / год електроенергії, що супроводжується викидом в атмосферу близько 17 мільйонів тонн вуглекислого газу, що рівносильно трьом мільйонам автомобілів. Такої кількості електроенергії достатньо для електропостачання 2,4 мільйона будинків. На сьогоднішній день інформаційні технології вже є причиною надходження 2% вуглекислого газу в атмосферу Землі. Прогнозують, що до 2020 року на Інтернет буде доводитися 20% всієї емісії CO2.
8 місце. Стійке сільське господарство
. Сучасне сільське господарство виробляє в два рази більше продуктів, ніж необхідно людям. Більше 50% зерна, що реалізується по всьому світу, йде на корм худобі або застосовується для отримання біопалива.
7 місце. Вода,
навколо  вода70%  придатної до вживання прісної води витрачається на сільське господарство, 22% забирає промисловість і тільки 0,08% використовується в повсякденному житті.
6 місце. Альтернативні джерела енергії
Крематорій в шведському місті Хельсінгборг забезпечує теплом 60 000 домівок, що становить 10% вироблюваної енергії місцевої енергетичної компанії.
5 місце. Корм для риби
На величезних океанських лайнерах бізнес-класу є поля для гольфу. Основною проблемою цієї гри є те, що м'ячі частенько відлітають за борт. Одне німецьке підприємство стало випускати спеціальні м'ячі у вигляді спресованого риб'ячого корму для гравців, яким не чужа турбота про живе.
4 місце. Кенгуру не вміють псувати повітря
. Кенгуру унікальні тварини - вони не здатні пускати гази. Утворений в шлунку цих тварин метан безперервно переробляється і всмоктується назад. Вчені шукають ген, відповідальний за таку поведінку, щоб забезпечити ним корів, і в підсумку зменшити викиди газів в атмосферу.
3 місце. І папір теж буває шкідливим
. Паперові пакети не менш шкідливі для природи, ніж пластикові. Вони займають багато місця, вимагають більше енергії для їх переробки та виробництва, а на звалищі через пошарове розташування розкладаються не швидше, ніж їх поліетиленові аналоги.
2 місце. Нова система освітлення
. Турботою про збереження енергії спантеличені в китайському місті Донгтан. Проблему вирішила фірма Philips: вночі вулиця в цьому місті освітлюється мінімально, але як тільки на ній появляється велосипедист або машина, миттєво включається освітлення.
1 місце. Популяція тварин скорочується
За словами знаменитого Гарвадського біолога Уілсона щорічно зникає близько 30 000 видів живих організмів. До кінця цього століття планета Земля втратить близько половини свого нинішнього біорізноманіття. Прогнозують, що до 2050 року чверть всіх видів живих організмів буде перебувати під загрозою зникнення.

     І на завершення нам  хочеться сказати,  що  забруднення  природи є великою проблемою суспільства в наше сьогодення. Існує багато причин чому ми повинні оберігати природу. По- перше, майбутнє наших потомків напряму залежить від нашого відношення до природи.  Саме ми вирішуємо майбутнє наших нащадків, у  якому оточенні  вони будуть рости і жити.
По - друге, не кожному приємно жити в забрудненому місті і дихати брудним повітрямОтже,  збереження природи - наш прямий  обов'язок!

Дідух-Бойчук Т.Г.,

 Дисар Я.В.,

 Одажіу  Р.Г. –

 класні керівники 6-их класів

більше фото тут: https://vk.com/album-66686496_243541997

Категорія: Виховний простір | Переглядів: 122 | Додав: serj2993
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]