Головна » 2017 » Квітень » 28 » Тиждень математики в школі
Тиждень математики в школі

Предмет математики настільки серйозний,

що не треба нехтувати можливістю

зробити його цікавим.

Блез Паскаль

Реформування освіти значною мірою впливає на умови організації педагогічного процесу в сучасній школі. На сьогодні існують різні стратегії навчання, однак ефективним є інтерактивне навчання, в основі якого лежать принципи особистісно-орієнтованого навчання та безпосередньої участі кожного учасника занять як шукачів шляхів і способів розв’язання проблем.

«...Учень ніколи не підніметься до знань учителя, якщо постійно відчуватиме його перевагу. Лише в процесі спільного, суперечно-діалогічного пошуку формуються справжні знання».

Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставили перед собою і вчителі математики Новоселицької гімназії, коли розпочинався Тиждень математики.

Мета проведення тижня:

·формувати пізнавальний інтерес учнів до вивчення математики;

·розкрити красу математичних понять;

·поглибити здобуті на уроках знання , показати способи їх використання на практиці;

·ознайомити учнів із життям відомих вчених-математиків;

·виховувати колективізм, відповідальність за виконану справу;

·сприяти створенню атмосфери взаємоповаги між учнями та вчителями.

З 18 по 21 квітня в Новоселицькій гімназії відбувся предметний тиждень з математики. Вчителями предметниками були проведені цікаві та змістовні позакласні заходи.

Розпочався Тиждень математики лінійкою, на якій було оголошено план проведення тижня та поставлено завдання перед учнями школи. У вівторок та четвер гімназисти прослухали радіолінійки про цікаві факти з життя відомих вчених-математиків.

У середу учні 9-11 класів та вчителі математики прийняли участь у майстер-класі на тему: «Розв’язування комбінаторних задач та рівнянь з параметрами у форматі ЗНО», який провів кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри «Методика викладання природничо-математичних дисциплін» Сумарюк Михайло Ілліч. Учні з цікавістю слухали лекцію та приймали активну участь у розв’язанні задач.

В рамках тижня математики в школі проводилася виставка математичних кросвордів та ребусів. У виставці взяли участь учні 5 – 9 класів. Всього було представлено 8 газет.

Завершився тиждень математичною грою «Цікава математика». Змагалися три команди «α», «β», «γ» . В склад команд входили учні 5-6 класів. Переможницею математичної гри стала команда «β», яка складалась з учнів 6-Б, 5-А, 5-Б класів. ІІ місце виборола команда «α»,до якої входили учні 6-А та 5-А класів. А почесне ІІІ місце посіла команда «γ», до якої входили учні 6-В та 5-Б класів.

Отже, протягом тижня учні долучилися до світу математики та переконалися, що   «математика – це величезна споруда, створена уявленнями  людини  для  пізнання  Всесвіту», а також, що математика народилася з практичних потреб людини і залишається тісно пов‘язаною з практикою, причому стає їй дедалі більше потрібною.

Вчителі математики

Категорія: Навчальний процес | Переглядів: 96 | Додав: serj2993