Головна » 2017 » Травень » 23 » Тиждень науки в Новоселицькій гімназії
00:13
Тиждень науки в Новоселицькій гімназії

Тиждень науки в Новоселицькій гімназії

20 червня 2017 року Україна відзначає День науки. З'явилося свято в 1997 році у зв'язку з підписанням відповідного президентського указу. Це свято, коли вшановуються наукові традиції, досягнення вчених, якими ми по праву пишаємося і на які покладаємо великі сподівання. Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів в різних областях наук. Особливо почесним це свято є для членів Національної Академії Наук України, яка була заснована в 1918 році.

          Новоселицька гімназія долучилася до відзначення Дня науки в Україні і протягом тижня (15.05.17-19.05.17) вчителями-переметниками, керівниками секцій наукового товариства учнів «Інтеграл» та учнями було проведено ряд заходів, на меті яких було визначити вагомий внесок українських вчених в науковий розвиток України та світу.

         В останні десятиріччя різко зріс авторитет біології – вона вийшла на передові шпальти природознавства. Фундаментальні відкриття в молекулярній біології, генетиці, фізіології, вірусології здобули вагомих результатів в розвитку української біологічної науки. Вчителем біології Дисар Я.В. для учнів 9А класу був запропонований дайджест “Наукові досягнення українських біологів”, який мав на меті допомогти збагатити знання гімназистів відомостями про розвиток науки в Україні, а також учнями була підготовлена презентація «Відомі вчені-біологи України». Учні 6-Б класу ознайомились із науковою діяльністю ураїнського вченого - ботаніка та міколога Соломона Павловича Вассера, який народився у м. Львів, і більшу частину свого життя присвятив галузі морфології грибів. Учнями 7-Б класу була проведена міні-конференція «Винаходи українців-біологів». Для 8-х класів був продемонстрований відеофільм «Досягнення сучасної медицини».

      У 6-А та 7-А класах вчитель біології  Басараба А.В. і вчитель хімії Петрова О.Б. провели бінарний – урок-конференцію під девізом « Наука – це бездонний колодязь, із якого ми черпаємо знання, корисний  досвід, масу відкриттів і мудрість». Вчителі розповіли дітям про цікаві факти наукових досліджень і у сфері біології та хімії, а також  продемонстрували презентацію «Видатні біологи та хіміки України». Слід зазначити, що і  учні активно готувалися до нестандартного уроку , оскільки підготували та представили міні- презентації про В.І. Вернадського, І.І. Мечникова, І.І. Шмальгаузена, С.Г Навашина, О.О. Ковалевського, М.І. Пирогова, О.О. Богомольця, М.В. Ломоносова, Д.І. Менделєєва, Авогадро Амедео, Пьєра Кюрі, О.М. Бутлерова.

Вчителем біології Одажіу Р. Г. у 5-Б класі підготовлена доповідь про відомого вченого О. Шмідт; у 6-В - лекція про С. Г. Навашина;  у 7А- презентація на тему «Відомі біологи»; у 9-х класах на  уроках основ здоров’я - доповідь про відомого кардіолога Н.М. Амосова.

      До Дня науки вчителі інформатики Блейбер Д.М., Блейбер С.О., Дисар А.С.       підготували журнал-презентацію про внесок українських вчених у розвиток інформаційних технологій, а саме: В.М. Глушкова, С.О. Лебедєва. Учням було наголошено, що перший ЕОМ в Європі було створено в Україні, один з засновників Apple – корінням з України.

Для розвитку наукового потенціалу учнів на уроках математики у 5-А та 5-Б класах учні разом із вчителями Козак С.Д., Брітовою Г.Г. підготували та переглянули презентацію про наукові відкриття, прийняли участь у розв’язанні задач на тему: «Математика і природа».  8-мі класи ознайомилися з цікавими фактами про математику та переглянули презентацію «Математика і архітектура». А учні 11 класу згадали відомих українських вчених-математиків та їх вклад у математичну науку. На уроці  геометрії учні 7-А класу підготували та показали презентацію про відомих українських математиків: Михайла Кравчука та Володимира  Левицького. Вчитель Л.П. Лютик також розповіла дітям про таких видатних математиків як Михайло Остроградський та Георгій Вороний. А учні 7-Б класу підготували презентацію з інформацією про математиків - Анатолія Скорохода та Мирона Зарецького.

Вчителями фізики Петровим О.М. та Блейбером Д.М. були проведені бесіди з учнями 7-11 класів, на яких, лейтмотивом були слова Луї Пастера: «Наука не має батьківщини, але не буває вченого без батьківщини». Діти дізнались про внесок українських вчених у розвиток фізики, а саме: М.Д. Пальчикова, І.П. Полюя, Є.О. Патона, С.П. Корольова, І.І. Сикорського, Ю.В. Кондратюка. Також дізналися про наукові відкриття світу.

    До Дня науки вчителями англійської мови Андрицькою Ю.Р. та Томулець І.П. було організовано перегляд відеофільму „Сучасні наукові відкриття” англійською мовою в 8-А та 8-Б класах; складання кросворду „Сучасні винаходи” в 6-А та 6-В класах; переглянута та обговорена презентація „Відомі вчені України” в 11 класі.

     Пазяк Л.Г., вчитель української мови та літератури провела у 7-Б класі захоплюючу мандрівку у науку «Мовознавство». Учні дізнались про особливості цієї науки, скільки в ній цікавого, таємничого. Познайомились із відомими мовознавцями минулого і сучасності –О. Потебня,  О. Авраменко, Н. Бабич. Гречана І.Ю. та учні 5-А, 6-Б, 8-А класів відзначили свято написанням диктантів про  відомих українських літераторів та письменників, чий життєвий шлях надихає на розвиток, розбудову  нашої України.

До Дня науки  вчителем історії та «Захисту Вітчизни» Чеканом А.С. була проведена бесіда з учнями 6, 7, 10-х  класів на тему: «Досягнення українських вчених у галузі історії та військової справи».  Також, учням був показаний документальний фільм «Винаходи українців на світовому рівні».

      Також, до відзначення Дня науки приєднались учні 3-х класів. Вчителі Горбатюк Г.О., Чебан І.І., Алтухова І.І. провели годину спілкування: «Життя і творчість В.Сухомлинського», під час якої діти переглянули відеофільм про видатного педагога та письменника, прослухали та обговорили  його твори.

Сьогодні наука, незважаючи на труднощі, завдяки наполегливій праці наших вчених має сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки. Відомо, що високий професіоналізм українських вчених високо цінується у всьому світі. Вчителі гімназії впевнені, що навчають майбутніх науковців та винахідників, адже саме перед вченими життя ставить складні, але дуже цікаві завдання, вирішення яких великою мірою визначає місце Україні у світовій спільноті.


Я.В.Дисар - Заступник директора з

      навчально-методичної роботи  

Категорія: Методична платформа | Переглядів: 289 | Додав: serj2993
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]