Головна » 2017 » Січень » 30 » Вони загинули за Україну…
09:23
Вони загинули за Україну…

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби  українського народу за свободу і незалежність. Бій під Крутами ввійшов у історію України як символ національної честі, як трагічна сторінка боротьби за незалежну Україну. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматися як рядова історична подія.

  Перші звернення до подій під Крутами на офіційному політичному рівні в незалежній Україні відбулося 24 січня 2003 року, коли було видано розпорядження «Про вшанування пам’яті Героїв Крут». А 29 січня 2006 року, на 88-му річницю  бою  під Крутами, на місці битви була проведена перша масова церемонія вшанування  пам’яті  героїв. Відбувся мітинг- реквієм…

14 жовтня 2008 року на день Покрови у вагонах  станції відкрився музей «Герої Крут», у експозиціях якого представлені близько 500 предметів й архівних матеріалів.

  Бій під Крутами – це символ жертовності й подвигу в ім’я свободи Української держави.

  Добре кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це  дійсно так, бо  так само , як дерево тримається на землі своїми коріннями, так людина тримається на землі  своїм минулим. Саме тому ми повинні знати історію свого народу.  Про це все, учні 6-А класу дізналися   під час проведення патріотичного виховного  заходу 27 січня 2017 року . Також переглянули документальний фільм «Крути …» та висловили свої власні думки  щодо почутого. Адже основною метою заходу було те, що ми повинні знати  історію своєї держави, шляхи, якими  довелося здобути її свободу та незалежність. Формувати національну самоповагу та шану до героїчного минулого, України, готовність не задумуючись стати  на  захист незалежності.

Крути! Крути! Мужність і посвята,

Вірність, що міцніша понад смерть.

Крути!    Крути!   Горда і завзята

Кличе пісня  і веде вперед.

Народе мій, великий, Український,

Яка б солодка не була брехня,

Не вір брехні, що воля – тільки тінь це

Козацького минулого вже дня...

Павло Тичина

Т.Г.Дідух-Бойчук – класний керівник 6-А класу 

Категорія: Виховний простір | Переглядів: 102 | Додав: serj2993
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]