Головна » 2017 » Травень » 4 » Живи, плането Земля!
09:01
Живи, плането Земля!

…То ж бережіть цю Землю, любі діти,
Вона родила і зростила нас.
Вона нам мати, бо життя дарує,
Годує всіх, для нас цвіте й росте.
І щедрістю безмежною дивує,
Та пам’ятайте завжди і про те,
Що ми тут гості, а природа вічна,
Вона й до нас уже давно була.
Така ж чудова, дивна і лірична…
Не заподійте цьому світу зла!

Ольга Іванюта

В рамках загальношкільного проекту «Крок до зірок»  учні  6-А класу Новоселицької  гімназії  разом з працівниками ЦР бібліотеки  підготували відкритий  захід з екологічного виховання «Збережемо Планету!», запросили класний колектив 3-В класу.  Метою  нашого дійства було більше розповісти про нашу планету, розширити і поглибити знання учнів з природознавства, біології, екології, безпеки життєдіяльності. Сприяти формуванню етичних взаємин людини з природою;  виховувати в дітей любов, людяність, доброту, почуття патріотизму, національну гідність, викликати почуття відповідальності за майбутнє нашої планети - Землі.

  Об’єднавшись в групи,  ми підготували  стіннівки – «Природа і людина», «Ліс – легені  планети» , «Збережемо  планету разом», «Вода – джерело всього живого», «Вірші про природу». Також  запропонували переглянути презентацію «Планета Земля» та відеоролик,  читали вірші,  зіграли цікаву та пізнавальну сценку «Золота рибка», розгадували загадки та згадали народну мудрість. Підготували поробки з природнього матеріалу виготовлені власноруч.

      Ми хочемо, щоб всі пам’ятали про 22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Щоб зберегти нашу планету придатною для життя, міжнародна спільнота розпочала плідне співробітництво в економічній галузі в 50-60-х роках минулого століття.

    Яким воно буде для нас, жителів планети Земля? Це залежить від нас із вами. Настав час керуватись у всіх своїх вчинках правилами екологічного гуманізму. Основна його ідея – ми з вами – лише частка природи, Космосу, законами і правилами якого ми повинні керуватись у повсякденному житті. Не владарювати над природою, а співпрацювати з нею, бути не царем природи, а її невід’ємною часткою. Як же відзначати День Землі?

                  «Встав вранці, привів себе в порядок,

                  Приведи в порядок свою планету» («Маленький принц», Екзюпері)

По-перше, необхідно очистити Землю від сміття, що накопичилось за довгу зиму. По-друге, можна посадити дерева, їх стає все менше і менше. Справа нехитра, але корисна! По-третє, прибери біля своєї річки. По-четверте, не сміти. Тобі ж також тут жити.  Від людської діяльності і нині залежить доля нашої планети.  Тому треба бути дуже обережним і добрим стосовно природи, щоб зберегти і примножити те, що залишилося. А це нелегко. Бо ми також є частинкою природи і нам без неї аж ніяк не обійтися. Не зможемо прожити ані хвилини без повітря, а також без води і без їжі. Бо ми також живі у нашому довкіллі і нам потрібне чисте повітря, щоб дихати, прозора і чиста водичка, щоб підтримувати свій організм, якому необхідна вода та екологічно чиста їжа, щоб жити.

   Тому завдання кожної людини — берегти нашу планету, а особливо ту територію, де вона живе сьогодні, де будуть жити її діти завтра.

   На завершення заходу також розповіли про екологічну катастрофу нашого людства – Чорнобиль, яка і понині нагадує про себе, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, згадали  про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, і показали, що чужої біди немає. Трагедія і подвиг Чорнобиля сколихнули  весь світ, викликали до життя хвилю милосердя, бажання мільйонів людей допомогти перебороти спільну біду,  щоб  бути здоровим, треба знати елементарні радіаційно-гігієнічні навички і використовувати їх у повсякденному житті…

    Пам'ятаймо, що Земля — це неоціненний дар, подарований нам природою, це — наш спільний дім…

Т. Г. Дідух-Бойчук класний керівник 6 –А класу

:

Категорія: Виховний простір | Переглядів: 42 | Додав: serj2993
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]